Просимо Вас, як делегованих харківською міською громадою та українським народом в цілому осіб на здійснення владних організаційно-розпорядчих повноважень, та, керуючись Конституцією України, Житловим Кодексом України, Цивільним Кодексом України, Кодексом цивільного захисту України, Законом України «Про звернення громадян», Законом України «Про охорону культурної спадщини» та цілої низки інших нормативно-правових актів, вжити невідкладних заходів адміністративно-господарського характеру в критичній ситуації, що склалась навколо будинку за адресою м.Харків, просп. Московський, 96А.
Будинок перебуває в жахливому аварійному стані. І тільки, завдяки року побудови (це так звана «сталінка») та залізобетонній каркасній структурі несучих конструкцій, ще не відбулось істотних руйнувань будівлі та відсутні людські жертви.
До того ж у відповідності до Переліку об’єктів культурної спадщини національного та місцевого значення пам’яток архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва, ландшафтних, науки і техніки м. Харкова даний будинок належить до архітектурних пам’яток місцевого значення. А отже, згідно п.6 ст. 6 ЗУ «Про охорону культурної спадщини» об’єкти, визнані архітектурною пам’яткою, забезпечуються захистом від загрози знищення, руйнування або пошкодження.
А саме проблема складається в тому, що протягом всього року незалежно від погодних, сезонних та кліматичних зовнішніх чинників підвальні приміщення 3 та 4 під’їздів перебувають у постійному підтопленому стані, це виражається не підвищеною вологістю стін та стелі, а безпосереднім достатньо високим рівнем води. Про причину виникнення підтоплення ми можемо лише здогадуватись, адже численні телефонні, письмові та усні звернення до представників житлово-комунальних господарств та підприємств ні до чого не призводять. Кожне звернення закінчується тим, що ми звернулись, зі слів представників ЖКГ, не за адресою. До того ж ні мешканці зазначеного вище будинку, ні наш представник не мають прямого доступу до підвальних приміщень та комунікацій, розміщених там. Це призводить до істотного ускладнення процесу ліквідації доволі частих поривів та аварійних ситуацій. Також ми не можемо достеменно дізнатись, в якому стані перебувають певні підвальні приміщення. На наші законні прохання представників ЖКГ забезпечити нам колективний огляд та контроль підвальних приміщень та горища отримуємо відповідь, що ключі не у них і вони не мають гадки у кого.
Ситуація погіршується частими аваріями централізованого опалення та на трубопроводах холодної і гарячої води. Всі комунікації на магістралях поряд з будинком, вводі до будинку та в підвалах перебувають в жахливому аварійному стані, про що свідчать численні пориви, до того ж кожного разу в іншому місці.
Звернення до комунальних служб завершуються майже нічим, просять сказати спасибі хоча б за те, що вони ліквідовують аварію, до того ж, як правило, доволі довго – 2-3 доби будинок перебуває без води або електрики. Складається враження, що ніхто ні за що не відповідає. Аварійні відключення декілька разів на місяць протягом всього року.
Остання подібна ситуація відбулась 18.07.2018 року – порив на магістральному трубопроводі гарячої води поблизу 5 під’їзду. А 16.07.2018 року мешканці залишились більше ніж на добу без водопостачання внаслідок пориву на магістральному водопроводі поблизу 2 під’їзду будинку.
Найбільш масштабна аварія за останні роки сталася на початку грудня 2017 року, коли внаслідок пориву на теплотрасі відбулось сильне затоплення підвальних приміщень в 3 та 4 під’їздах, як наслідок – відключення будинку від водо- та теплопостачання, а також електрики на 4 доби. Всі звернення та дзвінки до комунальних служб свідчили про їх безсилля та небажання оперативно і фахово ліквідовувати аварійну ситуацію, а також їх байдужість. Відповідь на наші звернення – чекайти доки висохне (і це взимку).Про дану аварію навіть був відповідний сюжет в новинах АТН.
Також критичність ситуації посилюється не тільки жахливо зношеними комунікаціями, але й тим, що будь-який порив води в радіусі декількох сотень метрів від будинку незмінно призводить до того, що вода збирається в нашому підвалі. Дане явище місцеві мешканці спостерігають останні 10-15 років. Можливо, це викликане забрудненням або знищенням відповідних дренажних каналів або демонтажем дренажних насосів (раніше дана ситуація не виникала).
Під час огляду частини підвальних приміщень, до яких нам вдалось отримати доступ, ми виявили аварійний стан наявних там комунікацій. Зокрема, в підвалі другого під’їзду існує великий свищ поблизу вентиля гарячої води. Це при тому, що в 3 під’їзді гаряча вода відсутня з незрозумілих причин. Прорив там виник давно, але його ніхто не ліквідовує. Це призводить не тільки до постійних істотних втрат енергоресурсів та води, а й до протікання води до підвальних приміщень 3 під’їзду, поступового вимивання грунту, фундаменту, корозії несучих конструкцій та просідання рівня підлоги. Поряд із даним поривом знаходиться розподільчий під’їзний електрощит, а в приміщенні доволі волого, стіни мокрі – даний стан може легко призвести як до ураження електричним струмом, так і до пожежі чи інших трагічних наслідків.
Приміщення ж підвалів 4 та 3 під’їздів взагалі перебувають у воді. І якщо на вході до них води 15см, то в дальньому кінці коридорів 1,5-2м. В даному підвалі також знаходиться електрика, що може в будь-яку мить замкнути через підвищену вологість.
Під підвальними приміщеннями знаходиться бомбосховище, до якого немає взагалі ніякої можливості потрапити як через відсутність відповідних ключів, покажчиків та позначень, так і внаслідок його повного затоплення. І це при тому, що останнім часом більше уваги приділяється комплексним питанням цивільного захисту через складну політичну ситуацію в країні. Згідно із п. 8 ст. 32 Кодексу цивільного захисту України утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється субʼєктами господарювання, на балансі яких вони перебувають. Крім того, розділ 1 «Інструкції щодо утримання захисних споруд цивільної оборони у мирний час» зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 02.11.2006 за №1180/13054 передбачено, що керівники підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності та господарювання, на балансі яких є захисні споруди, забезпечують їх належний технічний стан і готовність до укриття населення.
Постійне підтоплення нашого будинку призводить до жахливих наслідків:
- вимивання ґрунту та просідання конструкцій фундаменту, а також велика вірогідність утворення пустот під шаром асфальтобетонного покриття вулиці;
- руйнування та передчасне старіння несучих залізобетонних конструкцій в підвальних приміщеннях через підвищену вологість, як приклад, жахливий стан залізобетонних ригельних конструкцій у підвальних приміщеннях;
- утворення грибків на поверхні стін та антисанітарні умови в підвальних приміщеннях та під’їздах, а звідти і розповсюдження шкідників по всій будівлі;
- передаварійний стан електротехнічних комунікацій внаслідок постійних коливань вологості та температури середовища;
- утворення тріщин на стінах будівлі, поступове руйнування оздоблення та конструктивних елементів будинку;
- жахливий стан під’їздів через підвищену вологість;
- відсутність змоги скористатись за потребою бомбосховищем.
Все це, нажаль, може рано чи пізно призвести до жахливих аварій та руйнувань з численними людськими жертвами.
ПРОСИМО ВАС:
-вжити невідкладних заходів щодо усунення даної аварійної ситуації, адже це потребує координованої злагодженої дії всіх представників комунальних служб;
-забезпечити комплексну ліквідацію причин підтоплення;
-провести заміну відповідних комунікацій у підвальних приміщеннях;
-здійснити періодичне відкачування води з підвальних приміщень з подальшим їх просушенням;
-виконати оздоблювальний ремонт 3 під’їзду;
-виконати ремонт покрівлі 3 підїзду, яка прийшла в негідність внаслідок частих аварій теплової мережі, комунікації якої частково розташовані на горищі;
-привести до ладу комунікації та приміщення бомбосховища.
З повагою, мешканці будинку за адресою м.Харків, просп.Московький, 96А!
Посилання на відео бомбосховища та підвальних приміщень https://www.youtube.com/watch?v=uRY9P4UaFBw