Анатолій Денисенко вважає, що в Україні є власні ресурси задля зниження вартості газу

Анатолій Денисенко вважає, що тарифи в Україні мають бути знижені за рахунок використання власних природних ресурсів, зокрема, ціни на газ.   

 «Я глибоко впевнений, що  в нашій  країні не може так дорого коштувати газ, що є локомотивом у всьому тарифному ціноутворенні. Газ внутрішньої добичі, він коштує зовсім не дорого, якщо порівнювати його з ціною європейською. Наша головна задача, по-перше збільшити внутрішній видобуток, а по-друге, жителям України та на комунальну сферу відпускати виключно газ внутрішнього видобутку.

Задача основна – це демонополізувати цей ринок. Тобто, наразі,  «Укргазвидобування» володіє практично всіма родовищами та нічого не добуває там. Ми на основі закону про розподіл продукції можемо залучати як іноземні компанії так і українські компанії. Тобто будь-яких підприємців, які вміють це робити і хочуть це робити. Принцип дуже простий. Компанія має заходити, за свої кошти розвивати родовище, видобувати продукцію та частину цієї продукції забирати собі, частину віддавати державі Україна, адже вона є власником цих надр», розповідає Анатолій Денисенко.          

Аби блакитне паливо у нашій країні стало більш дешевим для споживачів,  працює Міжвідомча комісія при Міністерстві палива та енергетики, до складу якої входить Анатолій Денисенко. Нарешті, після тривалої підготовчої роботи, зроблений перший крок і проведений конкурс по 9-ти ділянках по розробці вуглеводних дільниць на підставі угод про розподіл продукції. 1 липня Міжвідомча комісія затвердила висновки та пропозиції Кабміну щодо визначення переможців конкурсів по 9-ти ділянках. 5  липня 2019 року Уряд своїм розпорядженням  затвердив переможців конкурсу.

Анатолій Денисенко  сподівається, що ці кроки у найближчому майбутньому зменшать вартість газу власного видобутку для споживачів.
Оставить комментарий